Rowerem śladami Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu 16 sierpnia

W sierpniu rusza cykl tematycznych wycieczek rowerowych po Wrocławiu poświęcony postaciom i wydarzeniom związanym z Dolnym Śląskiem – pierwsza trasa już 16 sierpnia śladami prof. Jana Mikulicza‑Radeckiego. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona, więc lepiej zawczasu zarezerwować miejsce.
- Wybierz się na trasę po Wrocławiu – poznaj Mikulicza‑Radeckiego
- Skorzystaj z weekendowej oferty spacerów i wycieczek po Wrocławiu
Wybierz się na trasę po Wrocławiu – poznaj Mikulicza‑Radeckiego
Organizatorzy ze Stowarzyszenia TUiTAM zapraszają na rowerową wycieczkę poświęconą jednemu z najważniejszych chirurgów XIX–XX wieku, prof. Janowi Mikuliczowi‑Radeckiemu. Wydarzenie wpisuje się w bogaty kalendarz rocznic we Wrocławiu w 2025 roku – w tym 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej oraz okrągłe rocznice urodzin i śmierci postaci związanych z regionem.
GODZINA: 16 sierpnia (sobota), godz. 10.00.
MIEJSCE: trasa rowerowa obejmująca miejsca związane z działalnością Jana Mikulicza‑Radeckiego we Wrocławiu i w Świebodzicach.
O kim będzie trasa: 2025 rok to 175. rocznica urodzin i 120. rocznica śmierci prof. Jana Mikulicza‑Radeckiego – wybitnego chirurga, wynalazcy narzędzi operacyjnych i pioniera nowych technik zabiegowych. Był profesorem uczelni w Krakowie, Królewcu i we Wrocławiu, a jego dorobek wpłynął na rozwój polskiej i niemieckiej chirurgii.
Podczas wycieczki przewodnicy opowiedzą o miejscach związanych z jego pracą oraz przybliżą historię najważniejszych osiągnięć medycznych, które zapisały się w historii regionu.
Zapisy: link do rejestracji
KWOTA: udział bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – organizatorzy proszą o przemyślane zapisy. Udział w wycieczkach odbywa się na własną odpowiedzialność.
Projekt „Nakręceni na Dolny Śląsk” jest współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Skorzystaj z weekendowej oferty spacerów i wycieczek po Wrocławiu
Przewodnicy TUiTAM zaplanowali też serię krótszych spacerów, które uzupełniają trasę rowerową i pozwalają lepiej poznać miasto. To propozycje zarówno dla turystów, jak i dla mieszkańców, którzy chcą głębiej zrozumieć lokalne historie.
Przed nami najbliższe terminy i prowadzący:
- 15.08 (piątek) godz. 18.00 — spacer poprowadzi Tatiana Granowska
- 16.08 (sobota) godz. 11.00 — spacer poprowadzi Bogna Piter
- 17.08 (niedziela) godz. 11.00 — spacer poprowadzi Bogna Piter
Jeśli chcesz śledzić kolejne wydarzenia i zapisywać się na następne trasy, warto odwiedzić stronę stowarzyszenia TUiTAM. Wycieczki z przewodnikiem to szansa, by spojrzeć na znane miejsca Wrocławia pod nowym kątem.
Na podstawie: UM Wrocław
Ostatnie Artykuły

Wrocław przebił siedem milionów gości i znów żyje z turystyki

Ptaki, żółw i jaja na ścianie UPWr. Ten mural ma być początkiem serii

W III LO szkolenie z Bezpiecznego Wrocławia pokazało, jak działać w kryzysie

„Caligula” wraca z europejskiego tournée i zatrzyma się na chwilę we Wrocławiu

Wrocław znów ma swoje piosenki do obrony w Polskim Topie Radia 357

Sobótka szykuje się na bruk i szuter, a peleton wraca pod Ślężę

Wrocław szykuje kolejne węzły przesiadkowe, a jeden działa już jak wzór

Wrocław czeka na Billa Minskera, który po wypadku wraca do studentów

„Odra” w kwietniu bierze świat za bary - od chciwości po poezję

Wrocławska noclegownia i śmiertelne pobicie - jeden z napastników już w areszcie

Cztery wrocławianki przywiozły srebro z futsalowych mistrzostw Europy Głuchych

Na wrocławskich stacjach paliwo spadło wyraźnie i od razu widać różnicę

Smardzów pobiegnie dla dzieci, a najmłodsi staną na własnym starcie

