Wrocław świętuje 15-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i uczy seniorów, jak być bezpiecznym

2 min czytania
Wrocław świętuje 15-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i uczy seniorów, jak być bezpiecznym

17 września we Wrocławiu policjanci z Komendy Miejskiej rozmawiali ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku o zagrożeniach, oszustwach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym — frekwencja i pytania uczestników pokazały, że temat jest żywy.

  • Poznaj we Wrocławiu zasady bezpiecznego życia seniorów
  • Sprawdź jak policja ostrzega przed oszustwami i uczy na drogach
  • Skorzystaj z praktycznych porad i bezpłatnych gadżetów od policji

Poznaj we Wrocławiu zasady bezpiecznego życia seniorów

XVIII Dolnośląskie Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku odbyło się 17 września w budynku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Spotkanie zorganizowano z okazji piętnastolecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku; wśród gości byli wykładowcy, słuchacze oraz funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Policjanci skupili się na codziennych sytuacjach, które najbardziej dotykają osoby starsze, i wskazywali praktyczne sposoby przeciwdziałania zagrożeniom.

Sprawdź jak policja ostrzega przed oszustwami i uczy na drogach

Funkcjonariusze omawiali metody działania oszustów oraz sygnały, które powinny wzbudzić czujność. Przypominali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach — m.in. o znaczeniu widoczności pieszego po zmroku — oraz o ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. W trakcie spotkania uczestnicy mogli zadawać pytania i dzielić się doświadczeniami, co uczyniło wykład interaktywnym i bezpośrednio użytecznym.

Skorzystaj z praktycznych porad i bezpłatnych gadżetów od policji

Na miejscu działało stanowisko prewencyjne Komendy Miejskiej, gdzie policjanci udzielali indywidualnych porad i rozdawali materiały oraz drobne upominki, w tym odblaski zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Organizatorzy podkreślili, że takie inicjatywy nie tylko przekazują wiedzę praktyczną, lecz także budują zaufanie i współpracę między Policją a środowiskiem senioralnym.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, co potwierdza potrzebę kontynuowania edukacji profilaktycznej skierowanej do osób starszych — zwłaszcza w kontekście rosnącej liczby oszustw i zmian w organizacji ruchu drogowego. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zapowiedzieli dalsze działania informacyjne i prewencyjne adresowane do seniorów.

na podstawie: Policja Wrocław.

Autor: krystian