Złote sztabki i luksusowe zegarki - wpadli włamywacze pod Wrocławiem

Mieszkańcy zatrzymali mężczyzn i wezwali policję - na miejscu pojawił się Zespół Patrolowo-Interwencyjny z Komisariatu Policji w Kobierzycach. Funkcjonariusze zabezpieczyli cenne przedmioty i połączyli sprawę z szeregiem włamań.
Policjanci z Komisariatu Policji w Kobierzycach otrzymali zgłoszenie o dwójce mężczyzn podejrzewanych o włamanie do domu w jednej z podwrocławskich miejscowości. Zespół Patrolowo-Interwencyjny zatrzymał obu mężczyzn na miejscu - świadkowie wcześniej uniemożliwili im oddalenie się i wskazali sprawców.
W sprawę zaangażował się Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze przeprowadzili czynności operacyjne i sprawdzenia w policyjnych systemach. Analiza zabezpieczonych dowodów oraz porównanie zdarzeń pozwoliły potwierdzić powiązanie zatrzymanych z kilkunastoma włamaniami do domów, do których miało dochodzić od września 2025 roku do chwili obecnej.
Podczas przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanych policjanci znaleźli m.in. biżuterię, sztabki złota i luksusowe zegarki. Łącznie odzyskano mienie o wartości kilkuset tysięcy złotych.
Zatrzymani to mężczyźni w wieku 34 i 43 lat - obaj byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Policja podziękowała mieszkańcom za szybką reakcję i przekazane informacje, które przyspieszyły zatrzymanie.
Na wniosek Prokuratury Wrocław Krzyki Zachód sąd zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat; jeśli okaże się, że czynów tych dopuszczali się w warunkach recydywy - kara może ulec zaostrzeniu nawet do 15 lat.
na podstawie: KMP Wrocław.
Autor: krystian

