Ruch, wyobraźnia i odwaga - te warsztaty w DBP mogą zaskoczyć

3 min czytania
Ruch, wyobraźnia i odwaga - te warsztaty w DBP mogą zaskoczyć

W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, przy Rynku 58, najmłodsi nie usiądą po prostu na krześle i nie będą słuchać wykładu. Na warsztatach „Porusz swoją kreatywność!” dzieci w wieku 8-12 lat wejdą w świat ruchu, improwizacji i zabawy, która ma uruchomić wyobraźnię 🎨

  • „Porusz swoją kreatywność!” - biblioteka zamienia się w przestrzeń do tańca i zabawy
  • Anna Machowska prowadzi zajęcia z doświadczeniem tanecznym i psychologicznym
  • Jak zapisać dziecko i o czym pamiętać przed wizytą w bibliotece

„Porusz swoją kreatywność!” - biblioteka zamienia się w przestrzeń do tańca i zabawy

To propozycja dla dzieci, które lubią działać, ruszać się i próbować nowych rzeczy bez presji, że od razu wszystko musi wyjść idealnie. Zamiast gotowych układów będzie tu szukanie własnego sposobu poruszania się, pierwsze improwizacje ruchowe i ćwiczenia, które pomagają wyrażać emocje przez ciało 🕺

Organizatorzy stawiają na spokojne wejście w temat. Najpierw będzie krótkie wprowadzenie i poznanie prowadzącej, a dopiero potem część praktyczna. Całość ma działać jak bezpieczny start do twórczego ruchu - tak, by dzieci mogły sprawdzić się w nowej sytuacji, a przy okazji wzmocnić pewność siebie.

W programie są zabawy i zadania rozwijające wyobraźnię, ale też ćwiczenia wspierające świadomość ciała. To ważne szczególnie wtedy, gdy dziecko potrzebuje rozładować napięcie, lepiej poczuć własne możliwości albo po prostu odnaleźć frajdę w swobodnym ruchu.

Anna Machowska prowadzi zajęcia z doświadczeniem tanecznym i psychologicznym

Warsztaty poprowadzi Anna Machowska - tancerka i animatorka o specjalności tanecznej. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, a w jej praktyce pojawiają się taniec, improwizacja ruchowa, choreoterapia oraz warsztaty psychologiczne.

Istotne jest też to, że obecnie kończy studia psychologiczne, z których czerpie narzędzia do budowania bezpiecznej przestrzeni i wspierającej komunikacji między uczestnikami. Z kolei inspiracje do pracy - jak wynika z opisu - bierze zarówno z codzienności, jak i z wieloletniej praktyki tanecznej. To daje zajęciom nie tylko energię, ale też uważność na potrzeby dzieci.

Jak zapisać dziecko i o czym pamiętać przed wizytą w bibliotece

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem 71 335 22 17. Liczba miejsc jest ograniczona, więc kto chce złapać miejsce, powinien zadzwonić wcześniej. Dodatkowo organizatorzy podają kontakt do koordynacji: [email protected].

Jeśli dziecko korzysta z pętli indukcyjnej, porusza się na wózku, potrzebuje asysty albo innego wsparcia, warto zgłosić to wcześniej na adres [email protected]. Dzięki temu biblioteka może lepiej przygotować wizytę i zadbać o komfort uczestników.

To jedna z tych propozycji, które łączą ruch, zabawę i budowanie odwagi do bycia sobą. Wrocławskie dzieciaki dostają tu przestrzeń, w której można się poruszać, próbować i szukać własnego stylu - bez sztywnego scenariusza, za to z dużą dawką twórczej swobody ✨

na podstawie: Dolnośląska Biblioteka Publiczna Wrocław.

Autor: krystian