Partynice wchodzą w sezon, a miasto dorzuca autobusy pod sam tor

Partynice wchodzą w sezon, a miasto dorzuca autobusy pod sam tor

W niedzielę Partynice znów przyciągną tłumy, a Wrocław od razu odpowiada ruchem z dwóch stron. Po zimowej przerwie tor wraca do życia, więc obok gonitw pojawi się też wyraźnie gęstsza komunikacja miejska. Wydział Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia uruchamia linię S7 i zagęszcza kursy 113, żeby dojazd na otwarcie sezonu nie utknął w korku zanim jeszcze zacznie się pierwszy bieg.

  • S7 pojedzie z Dworca Głównego prosto pod tor
  • Linia 113 ma rozładować tłok w godzinach największego ruchu

S7 pojedzie z Dworca Głównego prosto pod tor

Po 151 dniach przerwy Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice otwiera sezon 2026. W programie znalazło się dziewięć gonitw, ale tego dnia ruch w mieście zbuduje nie tylko sportowa rywalizacja. Na Partynice pojadą rodziny, stali bywalcy toru i wszyscy, którzy wolą zostawić samochód i wsiąść do autobusu.

Najmocniejsze wsparcie przygotowano na linii specjalnej S7. Autobus połączy Dworzec Główny z Partynicami i pojedzie w obu kierunkach przez główne ulice południowej części miasta.

• pierwszy odjazd z Dworca Głównego około 12:00
• kursy mniej więcej co 15 minut
• ostatni odjazd z Partynic około 20:00
• trasa w stronę toru prowadzi przez Dworcową, Piłsudskiego, Peronową, Borowską, Ślężną, Glinianą, Armii Krajowej, Wiśniową, Powstańców Śląskich i Karkonoską

Linia 113 ma rozładować tłok w godzinach największego ruchu

Drugim wsparciem będzie linia 113, która tego dnia pojedzie częściej niż zwykle. Zmiana ma objąć godziny od 12:00 do 20:00, a autobusy mają kursować co około 15 minut na stałej trasie.

To ważna informacja zwłaszcza dla tych, którzy jadą na Partynice z innych części Wrocławia i nie chcą przesiadać się przy Dworcu Głównym. Zwiększona częstotliwość oznacza krótsze czekanie na przystanku i mniejsze ryzyko, że po zakończeniu gonitw cały powrót zamieni się w długie stanie w kolejce do autobusu.

Na otwarcie sezonu komunikacja miejska ma więc pracować niemal jak element programu. W mieście, które odliczało do pierwszych wiosennych wyścigów, to właśnie dojazd może zdecydować o tym, jak płynnie przebiegnie cała niedziela.

na podstawie: Urząd Miasta Wrocław.