Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Dziś od wczesnych godzin porannych na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego policjanci prowadzą działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących zachowania prędkości i eliminowanie z ruchu piratów drogowych. Prędkość pojazdu jest bowiem jednym z najważniejszych czynników, warunkujących bezpieczeństwo na drodze.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na zatrzymaniu tych kierujących, którzy po minięciu pierwszego patrolu policji przyspieszają, przekraczając dozwoloną prędkość. Kontrola poruszającego się pojazdu prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W każdorazowych działaniach mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych. Ustawione są one kolejno po sobie, na określonym, często krótkim odcinku drogi.

W związku z okresem wakacyjnym oraz urlopowym, na drogach odnotowuje się wzmożony ruchu związany zarówno z powrotami z wypoczynku, jak również związany z wyjazdami na kolonie, obozy oraz wczasy rodzinne.

Policjanci mają na celu wyeliminowanie kierowców, którzy ignorują przepisy dotyczące ograniczeń prędkości oraz nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. Pragną również napiętnować negatywne zachowania użytkowników dróg oraz wyrobić przeświadczenie u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara towarzysząca takim wykroczeniom nieuchronna.

Posterunki kontroli radarowej wyznaczone zostały z uwzględnieniem natężenia ruchu, miejsca nagminnego łamania ograniczeń prędkości oraz z uwagi na warunki atmosferyczne.

Policjanci przypominają, że kierowca zawsze powinien dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze. Brawura połączona z przekroczeniem prędkości to nadal główne przyczyny tragicznych wypadków drogowych, w których giną ludzie.

 

st. sierż. Dariusz Rajski

 

Kliknij obrazek. Poniżej prezentujemy film pt. 10 mniej. Zwolnij!  o konsekwencjach jakie można ponieść jadąc zbyt szybko.