Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Mundurowi z komisariatu na wrocławskim Rakowcu, realizując działania w ramach akcji ,,Bezpieczne Wakacje’’, wzięli udział w profilaktycznym spotkaniu z uczniami szkół podstawowych. Dzieci odpoczywając od nauki, uczestniczą właśnie w letnich półkoloniach i był to doskonały czas na spotkanie z policjantami. W rozmowach o tematach związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, uczestniczyło blisko 300 dzieci oraz 20 wychowawców. Było to jedno z wielu przedsięwzięć profilaktycznych, realizowanych przez wrocławskich funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Wrocław – Rakowiec, podczas codziennej służby, spotykają się z dziećmi i młodzieżą, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem działając w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” i ,,Bezpieczny wypoczynek nad wodą” gościli w Szkle Podstawowej nr 85 i Szkle Podstawowej nr 99, gdzie organizowane są letnie półkolonie.

Policjanci przeprowadzili pogadanki dla dzieci i młodzieży, związane ściśle z tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa. Uczestnicy byli żywo zainteresowani wizytą funkcjonariuszy, chętnie wysłuchali kilku cennych porad, a także zadawali mnóstwo pytań i dzielili się własnymi spostrzeżeniami.

Mundurowi rozmawiali m.in. o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, zagrożeniach wynikających z uzależnień od substancji psychoaktywnych, palenia papierosów czy spożywania alkoholu oraz bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku. Policjanci skupili się zarówno na aspektach wypoczynku w mieście, jak i nad wodą. Mówili o zachowaniu ostrożności, zdrowego rozsądku i informowaniu rodziców bądź opiekunów, o każdym niepokojącym spostrzeżeniu.

Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na temat kontakt z osobami obcymi i sposobach przekazywania informacji o zagrożeniach.

Celem spotkań było również zwiększenie wiedzy kolonistów w zakresie bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci. Policjanci przestrzegali też dzieci przed skutkami korzystania z gier lub aplikacji, w których różne postaci nawiązują znajomość z dzieckiem, a następnie nawołują do destruktywnych, agresywnych zachowań.

W spotkaniach łącznie uczestniczyło blisko 300 dzieci oraz 20 wychowawców.

 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak 

 

Powiązane wiadomości