Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej Policji, zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Audi, który rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa i przepisy w ruchu. Mężczyzna jadąc drogą S8, nie stosował się do ograniczeń prędkości. Pomiar dokonany przez funkcjonariuszy, wskazał 221 km/h na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 120 km/h. 48-letni obywatel Szwecji został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Pomimo znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, dalej zauważalny jest mniejszy ruch na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Niektórzy kierujący, wykorzystując obecną sytuację, pozwalają sobie na szybszą jazdę.  Policjanci każdego dnia, kontrolują kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Mundurowi z wrocławskiej drogówki patrolując drogę S8, zauważyli osobowe Audi, poruszające się z prędkościami znacznie przekraczającymi dozwolone na tym odcinku. Funkcjonariusze dokonali pomiaru przy wykorzystaniu wideorejestratora i okazało się, że mężczyzna jedzie dokładnie 221 km/h, a zgodnie z aktualnym przepisami na drogach ekspresowych dwujezdniowych można poruszać się z maksymalną prędkością do 120 km/h.

48-latek tłumaczył swój pośpiech umówionym spotkaniem, a także rozmową telefoniczną przez którą stracił czujność, na szczęście z wykorzystaniem zestawu głośnomówiącego.

Spotkanie mężczyzny z funkcjonariuszami zakończyło się nałożeniem mandatu w wysokości 500 złotych - najwyższym, jaki przewiduje taryfikator. Nie wymiar kary jest ważny, a fakt, że zagrożenie jakie stwarzał na drodze, mogło doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Często kierujący nie zdają sobie sprawy, że od momentu zauważenia jakiejkolwiek przeszkody na drodze, do chwili rozpoczęcia hamowania, mija czas, w którym samochód pokonuje kolejne dziesiątki metrów, a będzie ich więcej, im szybciej będziemy jechać. Należy również pamiętać o drodze hamowania, która z każdym kilometrem więcej na liczniku znacznie się wydłuża.

Policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do przepisów drogowych, także tych dotyczących ograniczeń prędkości, a wszystko w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

st. sierż. Paweł Noga

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości