Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Wakacyjna wycieczka po polskich miastach – gdzie warto się zatrzymać?

Wakacje w Polsce to doskonały pomysł dla turystów, którzy nie chcą wyjeżdżać za granice swojego ojczystego kraju z powodu pandemicznych obostrzeń. Wbrew pozorom jest u nas wiele znakomitych atrakcji wartych odwiedzenia.

Ciekawe miejsca są praktycznie wszędzie – Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (Warszawa), Festiwal Malta i Łęgi Rogalińskie w Poznaniu, a nawet jedyne na świecie oceanarium (afrykarium) i bardzo smaczne, włoskie pizzerie we Wrocławiu. Zatem, gdzie warto się zatrzymać na wycieczkę w Polsce?

Gdzie warto się zatrzymać na wycieczkę w Polsce? – 5 ciekawych propozycji

1. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (Warszawa)

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu jest dedykowane miłośnikom sielskiego klimatu z przełomu XIX i XX wieku. Jest to bardzo fotogeniczny obszar przedstawiający egzystencję wiejskiej społeczności w okolicach Mazowsza. Muzeum można odwiedzić od poniedziałku do niedzieli za niecałe 20 zł od osoby.

2. Festiwal Malta (Poznań)

Najbardziej widowiskowy festiwal w Polsce (kolorowe miasteczko na Placu Wolności). Goście są zawsze zaskoczeni doskonałą atmosferą, pysznym jedzeniem oraz kultowymi koncertami. Festiwal Malta trwa ok. 2 tygodnie, a w jego repertuar wpisuje się sztuka nowoczesna, taniec, muzyka i teatr. Poruszane są tam problemy świata współczesnego.

3. Łęgi Rogalińskie (Poznań)

Łęgi Rogalińskie są położone w pobliżu rozlewisk Warty. W tym miejscu nie ma tłumów, a pokochają je szczególnie osoby zamiłowane w naturze, ciszy i zabytkach. W Rogalinie można spotkać bardzo stare Dęby (m.in. Lech i Czech) oraz ciekawy oddział Muzeum Narodowego.

4. Tradycyjna Włoska Pizzeria (Wrocław)

Ciągłe zwiedzanie bywa męczące. W konsekwencji warto odpocząć i zjeść tradycyjną włoską pizzę we Wrocławiu (restauracja Dominium). Oferta jest dosyć szeroka, bowiem obejmuje makarony, sałatki, przepyszne desery, napoje oraz trzy rodzaje pizzy – klasyczną, włoską i rzymską. Lokal znajduje się przy ulicy Rynek Główny 60.

5. Afrykarium (Wrocław)

Afrykarium we Wrocławiu prezentuje zwierzęta pochodzące z Czarnego Lądu. Mają one zapewnione naturalne warunki (np. dżungla Kongo, oceaniczne głębie). Zoo zamieszkują m.in. krokodyle, manaty, płaszczki, pingwiny, żółwie oraz przeolbrzymie hipopotamy.

Zwierzęta pochodzą z Morza czerwonego, Kanału Mozambickiego, wybrzeża Namibii, Wschodniej Afryki oraz dżungli nad rzeką Kongo. Miejsce bez wątpienia spektakularne.

Wakacyjna wycieczka po polskich miastach – podsumowanie

Polskie atrakcje turystyczne mogą okazać się znacznie bardziej ciekawe niż wyjazdy za granicę bez konkretnego celu. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Łęgi Rogalińskie w Poznaniu czy tradycyjna włoska pizzeria we Wrocławiu to doskonałe miejsca, które warto odwiedzić podczas wakacyjnej wycieczki po ojczyźnie.

Warto również zastanowić się nad odwiedzinami Afrykarium (zoo we Wrocławiu zainteresuje każdego, bez znaczenia na preferencje) oraz uczestnictwie w Festiwalu Malta odbywającym się najczęściej w okresie wakacyjnym.