Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Koniec remontu wiaduktu w ciągu ulicy Kowalskiej nad ulicą Krzywoustego przy CH Korona. Od 12 czerwca powrócą tam samochody, będą także zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej.

  • 12 czerwca otwarcie wiaduktu w ciągu ul. Kowalskiej przy CH Korona/fot. Wroclaw TV

    12 czerwca otwarcie wiaduktu w ciągu ul. Kowalskiej przy CH Korona/fot. Wroclaw TV


Remont wiaduktu ruszył w lutym. Prace, warte 4,5 mln zł, objęły m.in. wymianę nawierzchni jezdni i chodników, naprawę podpór i nałożenie warstwy antykorozyjnej, naprawę elementów betonowych (np. schodów), wymianę izolacji przeciwwodnej, barier energochłonnych na moście, pod nim oraz na dojazdach. Pojawiło się nowe ledowe oświetlenie i miejski kanał technologiczny.

Zamontowano nowe balustrady, gdyż poprzednie były za niskie. – W latach 70. były inne wymogi i poprzednie balustrady miały 90 cm wysokości. W obecnych czasach, przy wzmożonym ruchu rowerowym, muszą mieć 1,1-1,2 – mówiła Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Zmiany dla kierowców

Na czas remontu wprowadzono zmiany dla zmotoryzowanych. Kierowcy podróżujący w stronę al. Poprzecznej jeszcze do 12 czerwca będą zjeżdżać z ul. Kowalskiej na ul. Bolesława Krzywoustego w kierunku Warszawy. Po ok. 700 m wjadą na wiadukt nad ul. Jana III Sobieskiego, następnie zjadą na ul. Bolesława Krzywoustego i będą kontynuować jazdę w kierunku węzła ul. Kowalskiej i al. Poprzecznej.

Natomiast kierowcy zmierzający od ul. Kowalskiej w kierunku osiedli Kowale i Swojczyce jadą ul. Kowalską, al. Poprzeczną, ul. Bolesława Krzywoustego. Długość objazdu wynosi 1500 m.

Od 12 czerwca kierowcy mogą zjechać z al. Poprzecznej w ul. Kowalską i dalej przejechać przez rondo i wjechać na wiadukt. To spowoduje, że przy przejeździe kolejowym powinny być mniejsze korki. 

Generalnym wykonawcą robót była firma Plus Inwest P. Żygadło.

Zmiana w MPK

Przez ostatnie kilka miesięcy autobusy linii 118 i 242 kursują zmienionymi trasami. Od 12 wrócą na swoje stałe trasy przejazdu przez ulicę Kowalską.