Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Oferty pracy dla wymagających we Wrocławiu

Wrocław to główne miasto aglomeracji wrocławskiej. Miasto posiada trzeci co do wielkości budżet w Polsce i niski poziom bezrobocia. Jeżeli szukasz pracy we Wrocławiu, masz duże szanse na jej szybkie otrzymanie. W chwili obecnej posiadamy oferty pracy między innymi dla opiekunów osób starszych, hostess, czy programistów java. Zachęcamy do wysyłania CV pracodawcom, których ogłoszenia szczególnie Państwa zainteresowały.

Opiekun do osób starszych pilnie poszukiwany

Opiekun osób starszych jak sugeruje już sama nazwa tego zawodu odpowiedzialny jest za bieżącą opiekę nad osobami w podeszłym wieku. Osoba taka może wykonywać swoje obowiązki w domu podopiecznego, a także w szpitalach czy domach opieki. Szczegółowy zakres obowiązków pracownika jest uzależniony od stanu zdrowia i potrzeb podopiecznego. Niekiedy konieczne jest tylko wychodzenie razem na spacery i dotrzymywanie towarzystwa. Niekiedy konieczne jest przygotowywanie posiłków i pomaganie w jedzeniu. W przypadku niesamodzielnych osób starszych niezbędna jest pomoc w utrzymaniu higieny. Żeby podjąć pracę jako opiekun osób starszych potrzebne są specjalistyczne kursy i szkolenia. Niezmiernie ważna są określone predyspozycje psychiczne i fizyczne. Opiekun osób starszych musi być silny i sprawny fizycznie. Powinien być również bardzo cierpliwy (może się zdarzyć, że przyjdzie mu opiekować się klientem z zaawansowaną demencją). Zarobki opiekunów osób starszych uzależnione są od miejsca zatrudnienia.

Jeżeli nie interesuje Cię praca w Polsce i chciałbyś spróbować swoich sił jako opiekun osób starszych za granicą, proponujemy Ci zapoznanie się z naszymi ofertami pracy w Niemczech.

Atrakcyjne propozycje pracy dla hostess

Hostessa to osoba odpowiedzialna za różnego rodzaju działania promocyjne, które wspierają sprzedaż. Może ona prezentować usługi lub produkty firmy dla której pracuje, witać gości, udzielać informacji na temat produktów. Żeby wykonywać zawód hostessy nie jest potrzebne specjalistyczne wykształcenie. Znacznie ważniejsza jest atrakcyjna aparycja, komunikatywność i miłe usposobienie. W niektórych przypadkach konieczna jest znajomość języków obcych (zazwyczaj jest to język angielski). Hostessy znajdują zatrudnienie na różnego rodzaju imprezach, wystawach, w galeriach handlowych, czy supermarketach. Sprawdź oferty pracy dla hostess

Programista java z doświadczeniem

Programista java to pracownik odpowiedzialny za tworzenie oprogramowania, opracowywanie rozwiązań, a także prowadzenie dokumentacji technicznej w języku java. Szczegółowy zakres jego obowiązków jest uzależniony od doświadczenia. Żeby podjąć pracę jako programista java konieczna jest perfekcyjna znajomość tego języka programowania (pracodawcy mogą wymagać znajomości także innych języków), posiadanie wykształcenia wyższego (najlepiej na kierunku informatyka), znajomości języków obcych (język angielski jest niezbędny do wykonywania tego zawodu). Programista java może liczyć na zarobki znacznie przekraczające średnią krajową (ich wysokość jest uzależniona od doświadczenia).

Wszystkie oferty pracy we Wrocławiu znajdziesz na Megapraca.pl