Od 8 stycznia (sobota) MPK wprowadza zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Tramwaje znów dojadą na Księże, a na skrzyżowaniu ul. Jedności Narodowej i Słowiańskiej rozpocznie się remont.

  • Zmiany w kursowaniu wybranych linii tramwajowych

    Zmiany w kursowaniu wybranych linii tramwajowych /fot. BP


Przywrócenie kursowania tramwajów na ulicy Krakowskiej i Opolskiej

Rozpoczyna się kolejny etap prac przy budowie Alei Wielkiej Wyspy (przebudowa skrzyżowania ul. Krakowskiej z al. Armii Krajowej). 8 stycznia 2022 roku (sobota) zostanie wprowadzona zmiana trasy linii tramwajowej 3 i 5, które powrócą na ul. Traugutta, Krakowską i Opolską do pętli "Księże Małe".

Dodatkowo, tramwaje linii 5 w obu kierunkach, pojadą stałą trasą przejazdu od ul. Piłsudskiego przez ul. Kołłątaja, Skargi, pl. Dominikański do pl. Wróblewskiego.

Kursy okresowej linii autobusowej 703 zostaną zlikwidowane.

Z uwagi na prowadzone prace budowlane na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z al. Armii Krajowej, tymczasowo zawieszony będzie przystanek tramwajowy "Armii Krajowej" (przy wiadukcie drogowym) w kierunku centrum miasta.

Wymiana rozjazdów na ul. Jedności Narodowej i Słowiańskiej

8 stycznia rozpocznie się wymiana rozjazdów tramwajowych od strony ul. Słowiańskiej. Planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 8 i 70.

Tramwaje linii 1 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ul. Piastowskiej przez ul. Sienkiewicza, pl. Bema, ul. Drobnera, Dubois, Pomorską i pl. Staszica do pl. Powstańców Wielkopolskich.

Tramwaje linii 8 pojadą objazdem w obu kierunkach od pl. Bema przez ul. Drobnera, Dubois, Pomorską i pl. Staszica do pl. Powstańców Wielkopolskich.

Tramwaje linii 70 pojadą w obu kierunkach od ul. Piastowskiej przez ul. Sienkiewicza, pl. Bema, ul. Drobnera, Dubois, Pomorską do pl. Staszica.

Tramwaje linii 6, 11 i 23 będą kursowały bez zmian ul. Jedności Narodowej.

Obsługę komunikacyjną ulicy Słowiańskiej i Nowowiejskiej zapewnią autobusy linii 700, które pojadą na trasie: pl. Grunwaldzki - pl. Powstańców Wielkopolskich - pl. Grunwaldzki przez ul. Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Słowiańską z częstotliwością:

dni robocze

  • w godzinach od około 5:00-20:00 co 7,5 minuty;
  • w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

sobota i niedziela

  • z częstotliwością co 10 minut.

Bilety jendorazowe i okresowe

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 700.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.