Policjanci z komisariatu przy Rydygiera zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki

Data publikacji 19.05.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Dwóch mężczyzn zaczęło się nerwowo zachowywać na widok policyjnego patrolu. Swoim zachowaniem wzbudzili zainteresowanie funkcjonariuszy, którzy podjęli wobec nich interwencję. W jej trakcie ujawnili, że jeden z nich jest w posiadaniu prawie 160 porcji handlowych narkotyków. Resztę wieczoru 26-latek spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Policjanci z Ogniwa do spraw Nieletnich komisariatu na wrocławskim Ołbinie w trakcie prowadzonych działań ukierunkowanych na ograniczenie przestępczości narkotykowej, zauważyli nad brzegiem Odry dwóch mężczyzn. Na widok policjantów, zaczęli oni bardzo nerwowo się zachowywać, czym wzbudzili zainteresowanie i doprowadzili do przeprowadzenia kontroli.

Funkcjonariusze rozpytali 38-latka i jego 12 lat młodszego kolegę na okoliczność posiadania substancji zabronionych. Jak się okazało młodszy z nich był w posiadaniu łącznie prawie 160 porcji handlowych narkotyków.

Wykonane w budynku komisariatu testy wskazały, że susz pochodzenia roślinnego jaki posiadał 26-latek, to marihuana. W związku z tym został on zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Przypomnijmy, że posiadanie narkotyków to przestępstwo i zgodnie z treścią art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za ten czyn grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu