Blisko 3 kg narkotyków w mieszkaniu, a wszystko zaczęło się od wykroczenia drogowego – policyjna interwencja w oku kamery [NAGRANIE]

Data publikacji 13.09.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o kontroli drogowej, podczas której zatrzymany został 48-letni kierujący. Wrocławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej zwrócili uwagę na mężczyznę rozmawiającego podczas jazdy samochodem przez telefon komórkowy i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu okazało się, że ma on dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, a w domu blisko 3 kg amfetaminy. Podejrzany trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące, ale ostatecznie może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Dzisiaj wracamy do tej sytuacji pokazując policyjną interwencję w oku kamery.

Przypomnijmy, że dwoje funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, w trakcie patrolu ulic Wrocławia, wytypowało do kontroli osobowego mercedesa, którego kierujący nie stosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, a do tego rozmawiał przez telefon.

Uwagę mundurowych zwróciło coś jeszcze. Zachowanie 48-latka oraz jego stan psychofizyczny, wydały się policjantom co najmniej podejrzane. Przypuszczając, iż kierujący wsiadł do auta, będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających postanowili to sprawdzić. Wynik testu wykonanego na urządzeniu do badania obecności substancji odurzających wskazał na amfetaminę.

Ponadto podczas weryfikacji zapisów w policyjnych bazach danych okazało się, że 48-letni wrocławianin ma dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, a do tego cofnięte uprawnienia do kierowania.

Funkcjonariusze postanowili pójść o krok dalej i pomimo tego, że w mercedesie nie ujawnili substancji zabronionych, postanowili udać się z zatrzymanym do jego miejsca zamieszkania.

To był strzał w przysłowiową dziesiątkę. W domu policjanci ujawnili blisko 3 kg amfetaminy oraz inne substancje, które przesłano w celu dokładnego zbadania, a także wagi laboratoryjne oraz telefon komórkowy, który pochodził z kradzieży.

W mieszkaniu zatrzymanego mundurowi odnaleźli również dowód osobisty, który rzekomo znalazł on, lecz nie miał czasu odnieść go do komisariatu.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 48-latka środka zapobiegawczego i umieścił go w areszcie na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny raz, gdy policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymują kierującego popełniającego wykroczenie, a okazuje się, że ma o wiele więcej na sumieniu.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
 

Pliki do pobrania

  • Deskrypcja do filmu
    62.56 KB