Spiesz się powoli! 35 pkt. karnych i zatrzymane prawo jazdy z pewnością podziała na wyobraźnię niejednego kierowcy... [FILM]

Powrót
Drukuj

Mogłoby się wydawać, że będzie to kolejna rutynowa kontrola drogowa jaką tego dnia przeprowadzą funkcjonariusze wrocławskiej grupy SPEED… To co różniło ją od pozostałych to szereg wykroczeń, które popełnił 27-letni kierujący dostawczym volkswagenem oraz pozostawiający wiele do życzenia stan techniczny jego auta. A wszystko zaczęło się od nadmiernej prędkości z jaką ulicami Wrocławia przemieszczał się swoim busem 27-latek wraz ze swoimi pasażerami. 121 km/h gnał swoim volkswagenem ulicą Jana Nowaka Jeziorańskiego, choć znaki jasno wskazywały, że na tym odcinku drogi dopuszczalna prędkość to 70 km/h! Spotkanie z mundurowymi zakończyło się nałożeniem mandatów w łącznej kwocie 2500 złotych, 35 punktami karnymi oraz zatrzymanym dowodem rejestracyjnym wraz prawe jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci wrocławskiej grupy SPEED zwracają uwagę nie tylko na przypadki agresywnej i brawurowej jazdy. Oku doświadczonych funkcjonariuszy nie umykają również inne wykroczenia. Tak też było w przypadku 27-letniego kierowcy dostawczego volkswagena.

Policjanci zwrócili uwagę na pędzącego 121 km/h ulicą Jana Nowaka Jeziorańskiego dostawczego volkswagena. Ich uwadze nie umknął również fakt, że 27-latek oraz jeden z jego pasażerów nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Na dodatek gnając lewym pasem ruchu ”zapomniał”, że podczas jazdy nie może korzystać z telefonu. Stan techniczny auta również pozostawiał wiele do życzenia...

Styl jazdy 27-latka oraz lekceważące podejście do obowiązujących przepisów prawa miały swoje odzwierciedlenie w systemach policyjnych, a mianowicie informacji, że wystosowano wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy. Powodem było przekroczenie limitu 24 punktów karnych.                                                                                 
W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili stan techniczny dostawczego volkswagena, ujawniając szereg usterek oraz nieprawidłowości, w tym ogumienie przedniej osi z nadmiernie zużytym bieżnikiem, niepewnym mocowaniem prawego reflektora. Może dlatego auto nie miało aktualnych badań technicznych?

Kontrola przebiegła spokojnie, a kierowca poczuwał się do winy za wszystkie popełnione wykroczenia. 

Pośpiech, który mężczyzna tłumaczył powrotem z pracy do domu kosztował go 2500 zł, 35 punktów karnych i zatrzymanym na 3 miesiące prawem jazdy jak również zatrzymanym dowodem rejestracyjnym pojazdu.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu