Które restauracje warto odwiedzić we Wrocławiu?

Wrocław to jedno z większych i bardziej znanych miast w Polsce. Mają tu bowiem miejsce niemałe wydarzenia kulturowe oraz codziennie prowadzone są liczne działania biznesowe. Nic więc dziwnego, że w mieście jest aż tyle restauracji. Planując wycieczkę czy spotkanie biznesowe, warto jednak wiedzieć, gdzie opłaca się zjeść i zostawić swoje pieniądze. Poniżej przedstawiamy więc kilka restauracji we Wrocławiu, które warto odwiedzić.

Bistro Sama Roskosz we Wrocławiu

Wrocławskie bistro Sama Rozkosz to lokal, z obrzeży miasta. Jest on położony przy ulicy Zwycięska 14D/1. Mieszkańcy najbliższej okolicy mogą również kojarzyć ten lokal pod nieco inną nazwą, a mianowicie Nie ma jak u mamy. Restauracja Sama Rozkosz przeszła Kuchenne rewolucje, na Player.pl można obejrzeć cały proces transformacji tego miejsca. Wrocławskie bistro oferuje obecnie dania kuchni polskiej, takie jak kluski w sosie, rolady, gulasze czy tradycyjne zupy, jak rosół. Warto wspomnieć, że klientów nie powinno zbyt szybko znudzić menu restauracji, ponieważ jest ono wzbogacane o pozycje okolicznościowe, na przykład z okazji świąt.

Wrocławska restauracja Česká

Niedaleko rynku we Wrocławiu znajduje się restauracja, oferująca przede wszystkim jedzenie z kuchni czeskiej. Restauracja Česká znajduje się przy ulicy Świdnickiej 8a we Wrocławiu, a więc niedaleko kościoła pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława. W menu znaleźć można tu między innymi takie przysmaki kuchni czeskiej, jak smażony ser czy knedle faszerowane boczkiem oraz klasyczne czeskie piwa. Dla zainteresowanych warto wspomnieć, że restauracja Česká oferuje również warsztaty z serwowania piwa, prowadzone przez mistrza piwa i finalistę Polish Master Beertender 2015.

Restauracja Dinette

Dinette bistro & bar to lokal, który znajduje się we Wrocławiu przy Placu Teatralnym 8. Dla klientów jest on otwarty od 8 do 21 od poniedziałku do środy, od czwartku do soboty między 8 a 23, natomiast w niedziele w godzinach 9 - 18. W menu tej restauracji znaleźć można jedzenie naturalne, takie jak krem dyniowo-marchewkowy, żeberka ze śliwką czy ostrygi. Warto wspomnieć, że oferta Dinette zawiera również pieczywo, które wypiekane jest na miejscu.

Hint — wyjątkowa restauracja we Wrocławiu

Hint to restauracja należąca do marki hoteli Puro. Podobnie jak w swoich pokojach hotelowych, firma zadbała o to, aby wnętrze i menu w Hint było nieszablonowe i interesujące, ale nadal przystępne w odbiorze. Dobrym tego odbiciem, jest umieszczenie w karcie dań jedzenia typu comfort food, a więc potraw tradycyjnych w nieco odświeżonej postaci. Klienci Hint mogą więc zjeść między innymi Spaghetti jajeczne z masłem z chilli, czy klasycznego burgera wołowego BBQ. Lokal mieści się przy ulicy Pawła Włodkowica 6.

Zastanawiając się więc, które restauracje warto odwiedzić we Wrocławiu, nie zaszkodzi zawitać do bistra Sama Roskosz, w którym gościła Magda Gessler w ramach programu Kuchenne rewolucje. Warto również pamiętać o takich lokalach, jak restauracja Česká, Dinette czy Hint.