Strażacy z Wrocławia szkolą się w nurkowaniu ratowniczym nad jeziorem Mikorzyńskim
W dniach 8-19 kwietnia 2024 roku, nad jeziorem Mikorzyńskim oraz w bazie nurkowej Honoratka, odbywa się intensywne szkolenie dla strażaków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno Nurkowego "WROCŁAW 1".
  1. Szkolenie obejmuje 17 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.
  2. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy, każda pod okiem doświadczonych dowódców.
  3. Cel szkolenia to doskonalenie umiejętności nurkowania na dużych głębokościach.
  4. Praktykowane są również techniki ratownicze i poszukiwawcze.

Szkolenie ma nie tylko podnieść kwalifikacje zawodowe uczestników, ale również zintensyfikować współpracę między członkami zespołu w ekstremalnych warunkach podwodnych. Kluczowym elementem jest nauka precyzyjnego i bezpiecznego działania pod wodą, co ma bezpośrednie przełożenie na efektywność przyszłych misji ratowniczych.

„Szkolenie jest okazją do sprawdzenia naszych umiejętności w praktyce oraz do wprowadzenia nowych technik ratowniczych” – mówi st. kpt. Maciej Brzeziński, jedna z osób nadzorujących szkolenie.

Specjalistyczne szkolenia takie jak to, są fundamentem dla bezpieczeństwa zarówno ratowników, jak i osób, które mogą potrzebować ich pomocy. Zdolność do efektywnego reagowania w sytuacjach kryzysowych jest kluczowa, a regularne treningi są niezbędne, aby utrzymać wysoki poziom gotowości operacyjnej jednostek ratowniczych.


PSP Wrocław