Ślęza Wrocław zdobywa brązowy medal w Orlen Basket Lidze Kobiet!

Ślęza Wrocław z brązowym medalem Orlen Basket Ligi Kobiet! To historyczny moment dla drużyny i jej kibiców!
- Wrocławianki triumfują na własnym parkiecie
- Finał pocieszenia w Sosnowcu przynosi zwycięstwo
Wrocławianki triumfują na własnym parkiecie
W emocjonującym meczu o brązowy medal Orlen Basket Ligi Kobiet, Ślęza Wrocław udowodniła swoją dominację, pokonując drużynę z Sosnowca różnicą 19 punktów. Wynik 83:64 w pierwszym spotkaniu dał wrocławiankom solidną przewagę przed rewanżem. Kluczową rolę w tym sukcesie odegrała Weronika Gajda, która zdobyła 16 punktów oraz zaliczyła 6 asyst i 6 przechwytów.
Finał pocieszenia w Sosnowcu przynosi zwycięstwo
Rewanż w Sosnowcu rozpoczął się od lekkiego osłabienia, gdy wrocławianki straciły trzy punkty w pierwszej kwarcie. Jednakże ich determinacja szybko przyniosła efekty w drugiej części meczu zatrzymały rywalki na zaledwie siedmiu punktach, prowadząc do przerwy 29:25. Po trzeciej kwarcie przewaga wzrosła do 13 punktów, a końcowy wynik 70:54 potwierdził ich dominację na boisku.
Trener Arkadiusz Rusin postanowił dać szansę wszystkim zawodniczkom, co podkreśla ducha zespołu i radość z osiągniętego sukcesu. Jak powiedziała Weronika Gajda przed meczem: Chcemy wraz z naszymi kibicami cieszyć się z wygranej”. I tak się stało!
Brązowy medal to nie tylko nagroda za ciężką pracę, ale także symbol powrotu Ślęzy na podium po siedmiu latach przerwy. Ostatni raz drużyna zdobyła medal w 2018 roku, kiedy to sięgnęła po złoto. Teraz, po sezonie zakończonym na drugim miejscu z bilansem 13-5, wrocławianki mogą świętować swoje osiągnięcia.
Jak smakuje świeży brązowy medal? To pytanie zadają sobie wszyscy związani z klubem. Wszyscy mają nadzieję, że ten sukces będzie początkiem nowej ery dla Ślęzy Wrocław.
Skład drużyny na sezon 2024/2025 to: Schaquilla Nunn, Lovisa Hjern, Martyna Pyka (K), Weronika Gajda, Robbi Ryan (MVP sezonu zasadniczego), Anna Wińkowska, Digna Strautmane, Martyna Kozik, Julia Rakowska, Julia Koryzna, Agnieszka Skowron, Natalia Kurach i Aleksandra Mielnicka. Trenerem jest Arkadiusz Rusin, uznawany za najlepszego trenera sezonu zasadniczego.
To był niezapomniany wieczór dla wszystkich kibiców Ślęzy Wrocław! Gratulacje dla całej drużyny!
Urząd Miasta we Wrocławiu
![]()
Ostatnie Artykuły

Nowy ambulans Shock Team we Wrocławiu. To mobilna intensywna terapia

Wrocław wśród liderów wzrostu w Europie. Gospodarka ma rosnąć szybciej

120 projektów WBO 2026 przeszło ocenę. Lista nadal może się zmienić

Świadczenie wspierające bez drogiego pośrednika. Opłaty mogą pochłonąć kilka wypłat

Bank Słoików rośnie w siłę. Kolejne spotkanie odbędzie się przy Pasażu Zielińskiego

Noc z burzami nad Dolnym Śląskiem. Służby wzmacniają dyżury

Zabytkowe auta opanowały Rynek. Parada otworzyła MotoClassic Wrocław 2026

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Więcej miejsc i nowe trasy. Duże zmiany w autobusach aglomeracyjnych

Powiat Wrocławski łączy siły z urzędem pracy dla rozwoju zatrudnienia

Świąteczna pomoc znów połączy kobiety, biznes i rodziny zastępcze

Burze nad Dolnym Śląskiem. Ulewy mogą odciąć prąd i zatrzymać pociągi

Dodatkowe tramwaje na mecz Sparty. T3 ruszy ze stadionu co kilka minut

Najpierw nauka, potem taniec. Wieczór na Rolkowisku przy Lotniczej
Przydatne dane teleadresowe
- Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego we Wrocławiu - kontakt i siedziba
- Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej - kontakt, wydziały i godziny
- Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP we Wrocławiu - msze, kancelaria, obszar parafii
- Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu - kontakt, oddziały, rejestracja
- Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej we Wrocławiu - kontakt, godziny i zakres działania
- Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu - kontakt, godziny, zajęcia i bilety
