Nowe Ciepłe Oparcie na Hubach integruje seniorów i ożywia dzielnicę

2 min czytania
Nowe Ciepłe Oparcie na Hubach integruje seniorów i ożywia dzielnicę

W sercu wrocławskich Hubów powstało miejsce, które już zdobywa serca seniorów i mieszkańców. Drewniana pergola z zielonym oparciem, zaprojektowana przez studentów, stała się nowym punktem spotkań i integracji na osiedlu. To nie tylko przestrzeń do odpoczynku, ale też symbol współpracy pokoleń i miejskiej kreatywności.

  • Nowa przestrzeń rekreacyjna na Hubach we Wrocławiu zachwyca mieszkańców
  • Wrocławskie inicjatywy akademickie zmieniają oblicze osiedla Huby
  • Tradycyjny festyn na Hubach świętuje dziesięciolecie nowej infrastruktury

Nowa przestrzeń rekreacyjna na Hubach we Wrocławiu zachwyca mieszkańców

Na terenie Dziennego Domu Pomocy przy ulicy Ciepłej pojawiło się wyjątkowe miejsce wypoczynku drewniane siedzisko w formie pergoli, nazwane Ciepłym Oparciem”. Ta oryginalna konstrukcja, otoczona kwiatami i krzewami, została zaprojektowana tak, by sprzyjać rozmowom i relaksowi. Wkrótce nad nią zawisną żagle przeciwsłoneczne, które zapewnią komfort podczas letnich dni.

Pan Kazimierz, jeden z najstarszych uczestników zajęć w domu opieki, podkreśla znaczenie nowej przestrzeni: Brakowało takiego miejsca wokół domu. To idealne miejsce na spotkania, rozmowy i chwile spokoju.” Towarzyszy mu wierny pies Bemol, który szybko zadomowił się wśród gości i stał się nieformalnym gospodarzem tego zakątka.

Ciepłe Oparcie” to nie tylko miejsce do odpoczynku seniorzy korzystają tu również z rehabilitacji i różnorodnych zajęć terapeutycznych, które odbywają się na świeżym powietrzu.

Wrocławskie inicjatywy akademickie zmieniają oblicze osiedla Huby

Projekt powstania Ciepłego Oparcia” oraz innych elementów rekreacyjnych przy ul. Ciepłej jest efektem współpracy studentów różnych uczelni w ramach programu WAZZA (Wrocławskie Akademickie Zespoły Zadaniowe). Inicjatywa ta łączy siły młodych architektów, artystów i specjalistów od zieleni miejskiej pod czujnym okiem profesorów oraz przyszłych użytkowników seniorów.

Tomasz Janoś z Wrocławskiego Centrum Akademickiego podkreśla: Chcemy tworzyć rozwiązania realnie służące mieszkańcom miasta. Zaangażowanie różnych dziedzin pozwala nam projektować funkcjonalne i estetyczne przestrzenie.” Całość inwestycji kosztowała około 200 tysięcy złotych.

Tradycyjny festyn na Hubach świętuje dziesięciolecie nowej infrastruktury

W środę 21 maja odbył się na osiedlu Huby festyn integracyjny Archipelag Życzliwości”, który po raz dziesiąty towarzyszył oficjalnemu otwarciu nowych elementów rekreacyjnych przy Dziennym Domu Pomocy. Mieszkańcy mogli podziwiać występy tancerzy, cyrkowców oraz przedszkolaków, a także koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji.

Dodatkowo przygotowano turniej gry w bule, pokazy musztry wojskowej oraz naukę pierwszej pomocy. Na uczestników czekały też pyszności z grilla oraz domowe wypieki. Festyn ten ma już trzy dekady tradycji i jest ważnym wydarzeniem scalającym społeczność osiedla.

Autor: krystian