[PIŁKA NOŻNA] Ślęza Wrocław – LKS Goczałkowice Zdrój 2:1 w 25. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa 3 (Grupa III)
![[PIŁKA NOŻNA] Ślęza Wrocław – LKS Goczałkowice Zdrój 2:1 w 25. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa 3 (Grupa III)](/images/mecz/sleza-wroclaw-lks-goczalkowice-zdroj-04042026-21.webp)
Ślęza Wrocław wygrała z LKS Goczałkowice Zdrój 2:1, a rezultat ustalił się jeszcze przed przerwą. Na Kompleksie Piłkarskim 1KS Ślęza Wrocław sobotnie spotkanie miało krótki, ale bardzo intensywny przebieg, bo wszystkie trzy bramki padły w pierwszych 31 minutach.
Dla wrocławskich kibiców to był mecz, który od początku trzymał w napięciu. Gospodarze najpierw uderzyli dwa razy za sprawą K. Popowicza, a potem musieli szybko reagować na odpowiedź gości. Ostatecznie to jednak właśnie ten mocny fragment Ślęzy okazał się decydujący.
Dwie szybkie akcje dały Ślęzie przewagę
W 23. minucie K. Popowicz otworzył wynik, a chwilę później – w 25. minucie – podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. Wrocławianie byli w tym momencie na dobrej drodze do spokojnego wieczoru, choć LKS Goczałkowice Zdrój nie zamierzał składać broni.
Goście odpowiedzieli już w 31. minucie, kiedy do siatki trafił F. Zagiel. Kontaktowy gol od razu podniósł temperaturę meczu i sprawił, że końcówka pierwszej połowy była znacznie bardziej nerwowa.
Po przerwie wynik już się nie zmienił
Po zmianie stron na tablicy wyników nic już nie drgnęło. Ślęza dowiozła prowadzenie do końcowego gwizdka i mogła cieszyć się z ważnego zwycięstwa w 25. kolejce Betclic 3. Ligi Grupa 3 (Grupa III).
To był mecz rozstrzygnięty skutecznością, a nie długimi fazami przewagi. Dwa trafienia Popowicza ustawiły spotkanie, a szybka odpowiedź rywala tylko dodała mu emocji. Z perspektywy Wrocławia najważniejsze jest jednak to, że komplet punktów został u siebie. W tabeli takie wygrane zawsze mają wagę większą, niż może się wydawać po samym wyniku.
| Ślęza Wrocław | Statystyka | LKS Goczałkowice Zdrój |
|---|---|---|
| 2 | Gole | 1 |
Ostatnie Artykuły

Na Tarczyński Arenę wracają legendy, a Wrocław dostanie dwa wielkie mecze

Trzy trasy, pikniki i darmowy serwis rozgrzeją rowerowy maj we Wrocławiu

Na Placu Solnym znów stanie biały namiot pełen książek o Wrocławiu i regionie

Fryderyki wychodzą na ulice Wrocławia. Muzyka klasyczna zajmie Rynek i tramwaj

Wrocławska policja czeka na okładkę, która trafi do profilaktycznej książeczki

Jedna książka, rodzinne zwiedzanie - wrocławska biblioteka rozdaje vouchery

Francuskie kino we Wrocławiu - Petite nature stawia na czułość i napięcie

Rower za 28 tys. zł zniknął w Sobótce - policja odzyskała go od razu

Gdzie wykorzystuje się kształtowniki gięte na zimno?

Wrocławskie magnolie znów przyciągną tłumy do Ogrodu Botanicznego

Jubileuszowa gala w Jeleniej Górze - szkoła muzyczna świętuje 80 lat

Kamienica przy Jedności Narodowej 86 odzyskała pałacowy blask po milionowym remoncie

Wpadł przy bankomacie we Wrocławiu - policja przerwała wypłatę BLIK

