PROLOG we Wrocławiu - miejsce dla tych, którzy chcą wreszcie pisać

W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu rusza przestrzeń dla osób, które od dawna noszą w głowie własną historię, ale z pisaniem ciągle coś je zatrzymuje. PROLOG ma być takim literackim bezpiecznikiem - dla dorosłych, którzy chcą usiąść nad tekstem, przeczytać go na głos i usłyszeć sensowną, życzliwą reakcję. ✍️📚
- PROLOG pokazuje, że pisanie nie musi być samotne
- Co warto wiedzieć, zanim dołączysz do literackiej grupy
PROLOG pokazuje, że pisanie nie musi być samotne
To propozycja dla tych, którzy mają w sobie pomysł na powieść, ale brakuje im rozpędu, czasu albo po prostu pierwszego kroku. Na comiesięcznych spotkaniach uczestnicy dzielą się własnymi tekstami, czytają je przy grupie i rozmawiają o tym, co już działa, a co jeszcze warto doszlifować.
Taki format ma w sobie coś odświeżającego - zamiast siedzieć samemu z blokadą twórczą, można wejść do grona innych amatorów pisania i zobaczyć, że podobne zastoje zdarzają się naprawdę wielu osobom. Właśnie dlatego PROLOG brzmi bardziej jak wspólna pracownia niż szkolenie: mniej oficjalnie, bardziej po ludzku 🙂.
Co warto wiedzieć, zanim dołączysz do literackiej grupy
Spotkania są przeznaczone dla osób dorosłych - +18. Prowadzi je Joanna Chaszczewicz. Jeśli ktoś ma szczególne potrzeby, na przykład korzysta z pętli indukcyjnej, porusza się na wózku albo potrzebuje asysty, organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie tego na [email protected].
W razie wątpliwości można też sprawdzić godziny pracy albo skontaktować się z wybranym działem biblioteki. Uczestnictwo w wydarzeniu oznacza zgodę na utrwalanie i wykorzystanie wizerunku zgodnie z regulaminem biblioteki.
na podstawie: Biblioteka Wrocław.
Ostatnie Artykuły

Wiadukt nad Krakowską przejdzie remont. Kierowców czekają dwa etapy zmian

Michelin pokazuje Wrocław od kuchni. To nie tylko restauracje

Trzy ściany już bez rusztowań. Finał remontu kamienicy przy Wysokiej

283 filmy z 92 krajów. Seanse Nowych Horyzontów także pod chmurką

Tajemniczy bagaż powodem ewakuacji lotniska

447 kontroli trzeźwości i 85 wykroczeń. Akcja we Wrocławiu

Wrocławska Akademia Muzyczna znów sięga po najwyższą kategorię A+

Ulica Wrocławska w Wałbrzychu po modernizacji. Więcej miejsca dla ruchu

Naprawy na moście nad Kwisą potrwają do sierpnia. Ruch prowadzą światła

Z Wysokiej na Partynice rowerem. Trwa budowa nowej trasy

Pozostawiony bagaż wywołał ewakuację na lotnisku i zmienił trasę autobusów

Powiat Wrocławski remontuje drogi. Inwestycja przekroczy 10 mln zł

Wrocławska rzeźba ruszyła do Pilzna - 100 centymetrów pomysłów

Wrocław szuka grafików na rezydencje w pracowni Galerii Miejskiej
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu - kontakt, rejestry, paszporty roślin
- Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego - bilety, godziny, zajęcia, dojazd
- Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu - kontakt i szkolenia
- Urząd Skarbowy Wrocław-Stare Miasto - kontakt, godziny, e-usługi i zasięg
- Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu - kontakt, godziny, zadania i pomoc
