Bezpłatny bieg 5 km przy Jazie Opatowice we Wrocławiu

2 min czytania
Obrazek przedstawia grafikę promocyjną wydarzenia Bezpłatny bieg 5 km przy Jazie Opatowice we Wrocławiu

Zaplanowane wydarzenie to cotygodniowy, bezpłatny bieg na dystansie 5 km organizowany we Wrocławiu. Trasa prowadzi po wale nad Odrą, przez łąki i fragmenty Parku Biskupińskiego, a start odbywa się tradycyjnie z miejsca przy Jazie Opatowice. Impreza odbywa się regularnie od ponad 12 lat i ma charakter otwarty dla wszystkich chętnych.

Szczegóły terminu i miejsca

  • Data i godzina: Saturday, August 30, 2025 at 9:00 AM CEST
  • Miejsce startu: Jaz Opatowice (Braci Gierymskich 151), Wrocław
  • Współrzędne: 51.1003, 17.11925
  • Charakter: wydarzenie otwarte, bezpłatne

O wydarzeniu

Uczestnicy pokonują jednorazowo trasę o długości 5 km – jest to krótki bieg rekreacyjno-sportowy odpowiedni zarówno dla amatorów, jak i bardziej doświadczonych biegaczy. Trasa wiedzie po wałach nadodrzańskich, oferując widoki na łąki i tereny Parku Biskupińskiego, co sprawia, że wydarzenie łączy aktywność fizyczną z kontaktem z przyrodą.

Informacje praktyczne

  • Koszt uczestnictwa: bezpłatny
  • Długość trasy: 5 km
  • Miejsce zbiórki: przy Jazie Opatowice (Braci Gierymskich 151)
  • Start: godz. 9:00

Kto może wziąć udział

Wydarzenie jest otwarte dla osób w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności. Uczestnicy powinni pamiętać o odpowiednim obuwiu i ubraniu dostosowanym do warunków pogodowych oraz o ostrożności na trasie. Nie jest wymagane wcześniejsze zapisanie się, o ile organizator nie wprowadzi dodatkowych reguł przed terminem.

Uwagi

Organizowane od wielu lat, wydarzenie ma charakter cykliczny i lokalny. Informacje zawarte powyżej pochodzą z opisu wydarzenia; jeśli planujesz udział, warto sprawdzić ewentualne aktualizacje dotyczące organizacji, tras alternatywnych lub zmian godzinowych bezpośrednio przed datą biegu.

Autor: info_wydarzenia