Wrocławski policjant sierż. Michał Banaś z Wydziału Ruchu Drogowego, zajął II miejsce w 4 Wołowskim Biegu Flagi Narodowej. Zdobywając srebro, funkcjonariusz pobił swój dotychczasowy rekord życiowy. Każdy przebiegnięty przez Michała kilometr jest dodatkowo cenny. Biega on bowiem dla Fundacji Rak'n'roll i zbiera tym samym środki dla osób chorych na raka. A plany ma ambitne. Do końca 2018 roku chce m.in. przebiec jeszcze dwa maratony, by zdobyć Koronę Maratonów. Będzie też reprezentował dolnośląską Policję w elitarnym Maratonie Komandosa w Lublińcu.

W Wołowie, w związku z obchodzonym Dniem Flagi Narodowej, rozegrany został „4 Wołowski Bieg Flagi Narodowej”. W odróżnieniu od lat poprzednich, tegoroczna impreza miała charakter nocny. Start odbył się  z wołowskiego Rynku.

Organizatorzy, w związku z setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowali specjalną patriotyczną oprawę. Bieg rozpoczął się o  godz. 19.00. Wśród zgromadzonych na starcie biegaczy był też sierż. Michał Banaś z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusz pokonał 10 - kilometrową trasę w czasie 42 minut i 39 sekund, co jest jego nowym rekordem życiowym. Tak doskonały czas zapewnił Michałowi II miejsce w kategorii wiekowej 16 - 29 lat. Wśród mundurowych Michał zajął V miejsce.

Cele biegowe na bieżący rok Michał ma ambitne. Do końca 2018 roku chce przebiec jeszcze dwa maratony,  by zdobyć Koronę Maratonów. Do tej pory zaliczył już trzy biegi na tym koronnym dystansie. W listopadzie natomiast Michał będzie reprezentował dolnośląską Policję w elitarnym Maratonie Komandosa w Lublińcu.

W przyszłym roku wrocławski funkcjonariusz chce zmierzyć się ze 100 kilometrami podczas Setki Komandosa. Każdy przebiegnięty przez Michała kilometr jest dodatkowo cenny. Biega on bowiem dla Fundacji Rak'n'roll i zbiera tym samym środki dla osób chorych na raka.

Źródło: KWP we Wrocławiu