Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Wraz z początkiem czerwca – po dwumiesięcznej przerwie – wrocławski port lotniczy wznawia rozkładowe rejsy pasażerskie. Na początek będą to dwa loty dziennie do Warszawy, na lotnisko Chopina. Jednocześnie w samolotach i lotniskach zostaną wprowadzone odpowiednie procedury, dostosowane do aktualnej sytuacji.

  • fot. Port Lotniczy Wrocław

    fot. Port Lotniczy Wrocław


Operatorem połączeń z Wrocławia do stolicy Polski jest PLL LOT. Na pokładzie ma obowiązywać procedura #BezpiecznyLOT, wypracowana przy współpracy przewoźnika z m.in. Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Specjalne środki ostrożności będą obowiązywać w terminalach – chodzi m.in. o utrzymywanie dystansu między osobami i noszenie maseczek ochronnych.

Wznowienie połączeń do Warszawy to pierwszy krok

– Wszystko wskazuje na to, że wznowienie rejsów na trasie do Warszawy to pierwszy krok na drodze przywracania rozkładowych połączeń lotniczych. Czekamy obecnie na zatwierdzenie regulacji przygotowywanych przez Komisję Europejską, która określi, jakie konkretnie warunki będą musiały spełnić lotniska i linie lotnicze – mówi Jarosław Wróblewski, dyrektor Portu Lotniczego Wrocław.

I choć na razie uruchomiono tylko połączenia do Warszawy, to w wkrótce możemy spodziewać się kolejnych lotów.

– Przygotowujemy się na kilka scenariuszy, które są uzależnione od skali wznowienia ruchu w pierwszej fazie. Czekamy na oficjalne potwierdzenie decyzji przewoźników, więc możemy sobie pozwolić na ostrożną nutę optymizmu – podkreśla Jarosław Wróblewski.

Międzynarodowe loty na przełomie czerwca i lipca

Jak dodaje prezes wrocławskiego lotniska, połączenia międzynarodowe będą wznawianie na przełomie czerwca i lipca.

– Wszyscy są jednak świadomi, że odbudowa siatki połączeń będzie wymagała czasu. Powrót do latania jest bardzo ważny, ale najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z lotnisk. Kluczowe będzie dostosowanie się do nowych regulacji i zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego pasażerom oraz personelowi lotniska i linii lotniczych – przyznaje.