Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

24 listopada rusza kolejna edycja akcji honorowego krwiodawstwa. Popularna Wampiriada odbędzie się tym razem w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. RCKiK oraz drugi organizator – Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zapraszają mieszkańców w wieku 18-65 lat na zbiórkę krwi w iście hollywoodzkim stylu. 


Jesienna edycja studenckiej zbiórki krwi potrwa trzy dni – od 24 do 26 listopada w siedzibie RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9. Wydarzeniu jak zwykle towarzyszy unikatowy motyw, tym razem jest to klimat słynnego Hollywoodu. Organizatorzy zaprojektowali ciekawe koszulki z motywem filmowym, które zostaną wręczone wszystkim dawcom krwi. Ponadto, czekają na nich różnorodne vouchery i upominki od partnerów akcji oraz ulubiona czekolada.

– Organizując Wampiriadę, chcemy zaangażować środowisko akademickie i mieszkańców Wrocławia do niesienia pomocy i oddawania krwi. Promujemy zdrowy styl życia wśród młodych ludzi i podkreślamy, jak ważna jest dobroczynność – mówi Katarzyna Chwedczuk, koordynatorka wydarzenia.

Studenci chcą zwrócić uwagę na deficyt krwi przeznaczonej do transfuzji oraz uświadomienie, szczególnie młodym ludziom, że niewielki czyn może uratować komuś życie.

źródło: mat. organizatorów

Decydując się na udział w akcji honorowego krwiodawstwa, trzeba mieć na uwadze to, że istnieją czynniki, które mogą nas dyskwalifikować jako dawców drogocennego leku. Są nimi między innymi choroby zakaźne, odbyte podróże do państw zagrożonych malarią, różnego rodzaju zabiegi medyczne, niedokrwistość czy wykonany niedawno tatuaż.

Przed oddaniem krwi obowiązuje określona dieta, nie można zażywać leków przeciwbólowych i pić alkoholu. Ostateczną decyzję o możliwości przystąpienia do donacji wydaje lekarz kwalifikujący, którego kandydaci spotkają na miejscu.

źródło: mat. organizatorów

NZS Uniwersytetu Ekonomicznego zachęca wszystkich do niesienia pomocy. Warto oddać krew w Hollyblood, by uratować komuś życie. Nie możesz oddać krwi w listopadzie? Nic straconego, ponieważ Wampiriada odbywa się trzy razy w ciągu roku akademickiego.

O wydarzeniu na Facebooku