Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

HR Wrocław

We Wrocławiu błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Jest to oczywiście spowodowane coraz większymi trudnościami ze znalezieniem pracowników, których doświadczają przedsiębiorcy ze wszystkich branż. Wiele firm ma tak złe doświadczenia z obsadzaniem wakatów, że przy kolejnej próbie wolą już skorzystać z pomocy specjalistów. Popyt napędza podaż, dlatego powstaje coraz więcej firm HR we Wrocławiu. Jak wybrać tę naprawdę godną zaufania? Warto tutaj skupić się przede wszystkim na ofercie danej agencji. Dowiedz się, które usługi HR są szczególnie przydatne dla biznesu.

Zacznij od sprawdzenia specjalizacji agencji HR

Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić na etapie weryfikowania poszczególnych firm HR we Wrocławiu jest zakres ich oferty. Nawet jeśli początkowo chcesz skorzystać tylko z podstawowej usługi rekrutacyjnej, to i tak warto nawiązać współpracę z agencją mogącą się poszczycić kilkoma specjalizacjami. Dzięki temu w przyszłości nie będziesz musiał szukać innego partnera, ponieważ ta agencja zagwarantuje Ci kompleksową obsługę.

Outsourcing procesów rekrutacyjnych

Jest to usługa, w ramach której agencja przejmuje wszystkie obowiązki związane z rekrutowaniem pracowników do firmy klienta. Pracodawca nie musi się niczym przejmować i osobiście angażować w ten proces, co jest bardzo wygodne, oszczędza mnóstwo czasu, a przede wszystkim zwiększa szansę na pozyskanie najlepszych pracowników dostępnych na rynku.

Outsourcing procesów rekrutacyjnych (RPO) jest prawdopodobnie najlepszą odpowiedzią na potrzeby pracodawców, którzy zdecydowali się skorzystać ze wsparcia firmy HR we Wrocławiu. Najczęściej motywacją do tego jest brak czasu na osobiste zajmowanie się rekrutacją oraz nieprzyjemne doświadczenia z tym związane (nieprzychodzenie kandydatów na umówione rozmowy, żmudna analiza podań, z których większość od razu ląduje w koszu etc.). RPO pozwala całkowicie o tym zapomnieć i skupić się na tym, co leży bezpośrednio w zakresie kompetencji przedsiębiorcy oraz jego pracowników.

Doradztwo HR

Nie każda firma oferuje tę usługę, skupiając się raczej na realizowaniu konkretnych zleceń na rzecz klientów. Tymczasem doradztwo HR powinno być punktem wyjścia do podejmowania kolejnych działań. Dzięki tej usłudze możesz zorientować się, jakie są największe problemy Twojej firmy związane z zarządzaniem kadrami oraz poznać proponowane przez ekspertów rozwiązania. Doradztwo bardzo często prowadzi do obniżenia kosztów stałych oraz zwiększenia efektywności pracy zespołu.

Headhunting

Jest to ekskluzywna usługa rekrutacyjna, którą mogą zaoferować wyłącznie doświadczone, renomowane firmy HR we Wrocławiu. Headhunting idealnie sprawdza się do pozyskiwania najcenniejszych pracowników do firmy klienta. W tej strategii nie chodzi o bierne oczekiwanie na podania kandydatów, ale o wyszukiwanie ich własnymi kanałami oraz bezpośrednie składanie im propozycji zmiany miejsca zatrudnienia. Jest to w zasadzie jedyna droga do tego, aby zatrudnić wysokiej klasy specjalistów oraz osoby posiadające rzadkie kwalifikacje.

Pośrednictwo pracy

Usługa, z której najczęściej korzystają przedsiębiorcy szukający pracowników tymczasowych, na przykład z takich branż, jak rolnicza, budowlana, produkcyjna czy hotelarska. W każdym sektorze cechującym się sezonowością pracownicy tymczasowi są niezwykle przydatni, a dodatkowym atutem tego rozwiązania jest zachowanie pełnej elastyczności – przedsiębiorca nie wiąże się z pracownikami długoterminowymi umowami, rozlicza się natomiast z agencją na zasadzie B2B.

Outsourcing

Coraz popularniejszy outsourcing pracowniczy jest ważną specjalizacją, którą powinna zaoferować każda profesjonalna firma HR we Wrocławiu. W ramach tej usługi agencja buduje zewnętrzny zespół specjalistów, który następnie realizuje zlecenia na rzecz klienta.

Dobrym przykładem może być tutaj outsourcing IT, z którego korzystają nie tylko firmy z branży nowych technologii, ale także te okresowo potrzebujące wsparcia ze strony np. programistów do realizacji nowego projektu biznesowego.

Outsourcing bardzo dobrze sprawdza się także w przypadku:

  • księgowości,
  • logistyki,
  • HR,
  • usług marketingowych,
  • obsługi biura.

Podstawową korzyścią wynikającą z outsourcingu jest wyprowadzenie poza firmę tych procesów biznesowych, nad którymi przedsiębiorca nie musi mieć bezpośredniej kontroli. Jest to bardzo dobra alternatywa dla tworzenia nowych etatów, które są znacznie droższe w utrzymaniu oraz kłopotliwe w momencie, gdy pojawią się jakieś zawirowania finansowe.

Wszystkie wymienione usługi swoim klientom oferuje Verita HR – najlepiej oceniana firma HR we Wrocławiu, którą rekomenduje aż 97 proc. klientów biznesowych oraz 90 proc. pracowników (https://veritahr.com/wroclaw/firma-hr/).

Z pełnym zakresem specjalizacji Verita HR możesz się zapoznać na stronie https://veritahr.com/wroclaw. Co ważne, oferta przygotowana przez agencję jest niezobowiązująca, dlatego można ją na spokojnie przeanalizować i dopiero wtedy podjąć decyzję o ewentualnym nawiązaniu współpracy.