Podziękowania dla policjantki z komisariatu na Starym Mieście, która rozmawiała z uczniami jednej z wrocławskich szkół m.in. o przemocy rówieśniczej i hejcie

Data publikacji 08.02.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Mł. asp. Agnieszka Olejniczak z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto prowadzi cykliczne spotkania z dziećmi oraz młodzieżą z wrocławskich szkół. Jedno z takich spotkań odbyło się na prośbę kadry nauczycielskiej szkoły podstawowej nr 71 we Wrocławiu. Policjantka rozmawiała z uczniami starszych klas o m.in. przypadkach przemocy rówieśniczej, mowie nienawiści i hejcie oraz jak sobie z tym radzić i do kogo w takich przypadkach zwrócić się o pomoc.

W imieniu swoim oraz całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 71 policjantce z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z komisariatu przy ul. Trzemeskiej podziękował dyrektor placówki. 

Spotkanie zainicjowane przez kadrę pedagogiczną miało na celu wdrożenie działań prewencyjnych wśród uczniów klas starszych, właśnie przy współpracy z wrocławską Policją.

Mł. asp. Agnieszka Olejniczak podczas prelekcji rozmawiając z uczniami klas piątych i ósmych poruszyła tematykę  przemocy, której mogą paść ofiarą. Omówiła także rodzaje przemocy z jakimi mogą mieć do czynienia.

Mowa nienawiści i hejt, zwłaszcza ten spotykany w sieci, to tematy, których nie powinniśmy pomijać w naszych  rozmowach z dziećmi. Podczas spotkania z uczniami funkcjonariuszka nie zapomniała również poruszyć tych bardzo ważnych kwestii. Nadmieniła również jakie konsekwencje prawne niosą za sobą tego typu zachowania.

Policjantka, która na co dzień zajmują się problematyką nieletnich w sposób przystępny dla młodzieży podzieliła się swoją wiedzą, pokazując tym samym, że jesteśmy po to, aby w szczególności chronić właśnie ich!

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pliki do pobrania

  • Transkrypcja tekstu podziekowań
    15.98 KB