Czuj! Z wizytą u zuchów z 14-stej Wrocławskiej Gromady Zuchów „Trolle z Kniei” św. Huberta

Data publikacji 10.05.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Wrocławscy policjanci podzielili się swoją wiedzą oraz umiejętnościami zdobytymi podczas służby w Wydziale Ruchu Drogowego komendy miejskiej. Spotkanie z zuchami poświęcone było tematom bliskim każdemu z nas. Rozmawiano o przepisach oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze nie zapomnieli także wspomnieć o konsekwencjach prawnych jakie grożą za łamanie prawa. Mundurowi zaprezentowali również swój radiowóz oraz wykorzystywany w codziennej służbie sprzęt. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie z zuchami należącymi do najstarszej gromady Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej na Dolnym Śląsku poprowadzili dwaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej we Wrocławiu.

St. post. Mariusz Litwin wspólnie z st. post. Marcinem Kopyt poruszyli tematykę, która jest bliska każdemu z nas. W trakcie spotkania omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poświęcając szczególną uwagę zasadom poruszania się i obowiązkom ciążącym na osobach pieszych.

Nie zabrakło również opisu obowiązkowego wyposażenia roweru oraz przepisów dotyczących bezpiecznego i zgodnego z obowiązującymi przepisami poruszania się jednośladami, w tym zarówno rowerami, jak też hulajnogami elektrycznymi.

Na koniec policjanci zaprezentowali sprzęt swój radiowóz oraz sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. Każdy mógł zasiąść za kierownicą radiowozu i włączyć sygnały świetlne oraz dźwiękowe pojazdu uprzywilejowanego.

Świetną pamiątka z tego spotkania były również wspólne zdjęcia z policjantami.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
  • Zdjęcie zuchów wraz z umundurowanymi policjantami stojącymi na placu
  • Zdjęcie zuchów wraz z umundurowanym policjantem stojącymi przy oznakowanym radiowozie
  • Zdjęcie chłopca zaglądającego do radiowozu, w którym siedzi umundurowany policjant
  • Zdjęcie zuchów wraz z umundurowanymi policjantami stojącymi na placu przy oznakowanym radiowozie
  • Zdjęcie zuchów wraz z umundurowanymi policjantami stojącymi przy oznakowanym radiowozie
  • Zdjęcie zuchów wraz z umundurowanym policjantem stojącymi na placu przy oznakowanym radiowozie