OKSZA - owczarek z wrocławskiej policji zajął I miejsce w zawodach kynologicznych

Data publikacji 30.05.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Duma rozpiera asp. szt. Tomasza Bendyka przewodnika policyjnego psa Oksza, który ze swoją podopieczną uczestniczył w zawodach kynologicznych organizowanych przez Żandarmerię Wojskową. Wrocławski owczarek służbowy, który jest psem wyszukującym materiały wybuchowe, w konkursie zajął I miejsce osiągając 795 punktów na 800 możliwych. Bardzo cieszymy się z takiego "funkcjonariusza" w naszych szeregach, zwłaszcza, że jego sukcesy nieustannie wspierają pracę śledczych.

Oksza jest psem rasy owczarka niemieckiego, w policyjnych szeregach służy od 3 lat. Jej domowe imię to Asza, bowiem psy służbowe w Policji bardzo często noszą dwa imiona. Jedno jest prywatne nadane przez przewodnika bądź w hodowli, a to oficjalne służbowe nadawane jest w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkwoicach.

Specjalność Okszy bądź, jak ktoś woli Aszy, to materiały wybuchowe. W ostatnim czasie na swoim koncie ma niemały sukces. Wezwana do działania w środku nocy, na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu, znalazła broń palną oraz amunicję.

Bardzo cieszymy się, że Ogniwo Przewodników Psów Służbowych wchodzące w skład Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, osiąga tak wysokie noty w zawodach psów służbowych. Te, w których zdobyła I miejsce osiągając 795 punktów na 800 możliwych odbyły się w Piszu w dniach 23-26 maja 2023 roku.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy, kierując jednocześnie słowa uznania do każdego przewodnika, który stoi za sukcesem swojego podopiecznego.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

  • Policyjny pies służbowy przed nim puchar który zdobył wraz z przewodnikiem
  • Przewodnik psa służbowego policjant w mundurze odbiera puchar od funkcjonariusza Straży Graicznej
  • Policjanci w mundurach
  • Przedmiot przypominający broń palną w reklamówce lezący na trawie
  • Nabój leżący na liściach z drzewa
  • Przedmiot przypominający broń palna w woreczku lezący na trawie