Czy Śląsk utrzyma się w Ekstraklasie?

Kto spadnie z Ekstraklasy? To pytanie zadają sobie wszyscy kibice w Polsce. Losy potencjalnych spadkowiczów śledzą miliony Polaków przed telewizorami oraz na stadionach. Kibice zagrożonych spadkiem klubów obgryzają nerwowo paznokcie, zastanawiając się, czy ich ukochana drużyna zdoła wywalczyć sobie utrzymanie w Ekstraklasie? Nie inaczej jest we Wrocławiu, gdzie atmosfera zdecydowanie nie należy do najlepszych.

Bogate doświadczenie Śląska w Ekstraklasie

Śląsk Wrocław to drużyna, która na stałe zakotwiczyła w rozgrywkach Ekstraklasowych. Kiedy w sezonie 2007/2008 drużyna awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej – zadomowiła się w niej na dobre i to z całkiem zadowalającym skutkiem. Śląsk Wrocław sezony w swoim wykonaniu miał przeróżne. Od zdobycia mistrza Polski w 2012 roku, do zajęcia dolnych lokat w tabeli. Jako całokształt pobytu w Ekstraklasie jednak zdecydowanie można powiedzieć, że Śląsk radził sobie całkiem przyzwoicie. Niestety w pędzącym samochodzie zaczęło brakować paliwa, a pojazd zaczął coraz bardziej zwalniać. Ostatni sezon mógł wydawać się dla Śląska ostatnim na najwyższym szczeblu. Drużyna z Wrocławia zajęła na zakończenie rozgrywek 15 miejsce i tylko rzutem na taśmę nie uległa degradacji do niższej ligi. Pomyśleć by można, iż na tej podstawie zarządzający klubem wyciągną wnioski i podreperują drużynę, która tak nierówno grała. Ku rozpaczy kibiców z Wrocławia – przyszedł sezon 2022/2023, a drużyna nadal zagrożona jest spadkiem i to całkiem realnym.

Polecamy również ten tekst: https://telemagazyn.pl/kto-awansuje-z-i-ligi/ar/c2-17421133.

Sezon 2022/2023 i walka o utrzymanie

Od samego początku sezonu Śląsk Wrocław boryka się z problemami, które uniemożliwiają mu rozwinięcie skrzydeł. Niestety Wrocławska ekipa radzi sobie nie najlepiej, co jasno odzwierciedla sytuacja w tabeli. Trudno jednak oczekiwać utrzymania w lidze od drużyny, która swój ostatni ligowy mecz wygrała ponad 2 miesiące temu. Od czasu wygranego z Lechem spotkania 2:1, Śląsk zanotował 3 remisy i aż 5 porażek w tym jedną z drugoligowym KKS Kalisz. Śląsk gra obecnie bardzo nierówno i jeśli szybko nie poprawi swojej formy, to po prawie 14 latach spadnie z ligi, a tego każdy kibic Śląska wolałby uniknąć. Ze spadkiem kluby radzą sobie różnie. Podczas gdy na jednych spadek działa jak kubeł zimnej wody i szybko wracają w szeregi Ekstraklasy ze zdwojoną siłą, tak inne drużyny, jak raz spadną to nie są w stanie się już podnieść. Zatem jak będzie ze Śląskiem? Czy drużyna z dolnego Śląska będzie w stanie wywalczyć tak upragnione utrzymanie? Jeśli sezon zakończyłby się dzisiaj, to Wrocławianie spadają z ligi z dorobkiem 31 punktów. Na całe szczęście dla kibiców oraz piłkarzy, do rozegrania wciąż pozostało kilka spotkań, a różnice punktowe są na tyle niewielkie, że nadal wszystko może się zdarzyć. Choć Śląsk zajmuje pozycję, która zapewnia spadek z ligi, tak do ostatniego bezpiecznego miejsca brakuje mu zaledwie jednego punktu. Czy utrzymanie zatem jest realne? Zdecydowanie tak. Terminarz Śląska Wrocław nie jest najgorszy, a tylko od piłkarzy zależy jak to wykorzystają. Na ostateczne rozstrzygnięcia będziemy jednak musieli jeszcze chwilę poczekać.