Wrocławscy policjanci podsumowali kolejny weekend września

Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Blisko 1000 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 62 osoby podejrzewane o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 19 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu 16 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 981 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 30 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Nieodpowiedzialny 23-letni kierujący jechał osobowym fordem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie interwencji na jaw wyszło dodatkowo, że 23-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 19 poszukiwanych osób, a także 62 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu