Uwaga! Upał (komunikat RSO)

Kadeci złożyli przysięgę na wrocławskim Rynku. Policja podpisała porozumienie

Kadeci złożyli przysięgę na wrocławskim Rynku. Policja podpisała porozumienie

Mimo deszczowej aury kilkuset uczniów klas mundurowych przeszło przez wrocławski Rynek i złożyło przysięgę. Podczas uroczystości podpisano porozumienie o współpracy Europejskiego Liceum Służb Mundurowych z Komendą Wojewódzką i Komendą Miejską Policji we Wrocławiu.

  • Kadeci przeszli przez Wrocławski Rynek i złożyli przysięgę
  • Komendy Policji podpisały porozumienie ze szkołą

Kadeci przeszli przez Wrocławski Rynek i złożyli przysięgę

Uroczystość odbyła się 9 października o godzinie 11.00 na wrocławskim Rynku. Mimo deszczu uczniowie zaprezentowali się w szyku z asystą honorową oraz Orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przemówienia wygłosili dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele służb mundurowych i jednostek partnerskich, a punktem kulminacyjnym było uroczyste składanie przysięgi przez adeptów. Wydarzenie zapoczątkowuje cykl nauki zaplanowany na następne cztery lata.

Komendy Policji podpisały porozumienie ze szkołą

Podczas obchodów zostało formalnie zawarte porozumienie o współpracy Europejskiego Liceum Służb Mundurowych z Policją dolnośląską i wrocławską. Dokument podpisali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Norbert Kurenda oraz Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Rafał Siczek. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas o profilu wojskowym, strażackim, ratownictwa medycznego oraz klasy policyjne. Europejskie Liceum Służb Mundurowych jest wskazane jako placówka współpracująca na co dzień z Komendą Miejską Policji we Wrocławiu.

na podstawie: KMP Wrocław.