Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

W Mobilnym Punkcie Szczepień przeciwko COVID-19 zaszczepiono już ponad 2 tys. osób. Autobus wrocławskiego MPK w ostatni weekend stał pod katedrą.

  • Ponad 2 tys. wrocławian otrzymało szczepionkę przeciwko COVID-19 w mobilnym autobusie /fot. mat. prasowe

    Ponad 2 tys. wrocławian otrzymało szczepionkę przeciwko COVID-19 w mobilnym autobusie /fot. mat. prasowe


SZCEPCIObus kursuje po ulicach Wrocławia od 1 lipca. W wybranych miejscach miasta można z marszu i bez rejestracji zaszczepić się przeciwko COVID-19. Chętni otrzymują jednodawkowy preparat Johnson & Johnson.

– Wszędzie tam, gdzie pojawiamy się ze SZCZEPCIObusem, jesteśmy witani z otwartymi ramionami. Bardzo mnie to cieszy – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Zainteresowanie jest cały czas duże, więc nie mamy zamiaru kończyć akcji. Liczymy, że w niedługim czasie uda nam się zaszczepić kolejny tysiąc wrocławian.

Czytaj więcej: Mobilny Punkt Szczepień przeciwko COVID-19 na ulicach Wrocławia. Gdzie stanie SZCZEPCIObus

SZCZEPCIObus to wspólna akcja miasta Wrocław, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, MPK Wrocław i dolnośląskiego NFZ. Partnerem medycznym akcji jest natomiast Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET.

– Mamy bardzo dobre doświadczenia z dotychczasowych szczepień. Szczepionki są bezpieczne, wygodne w użyciu i skuteczne. Wykorzystajmy ten potencjał, który mamy do walki z pandemią – podkreśla Piotr Kołtowski, koordynator ds. szczepień przeciw COVID-19 z Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca Medinet.

SZCZEPCIObus we Wrocławiu

Chętni do przyjęcia jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson muszą mieć ukończone 18 lat oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty czy paszport). Nie trzeba się nigdzie rejestrować.

Gdzie we Wrocławiu pojawi się SZCZEPCIObus?

20 lipca

  • 9.00-12.00 – parafia św. Michała Archanioła, ul. Stanisławowska 87
  • 12.30-16.00 – hala Tęcza

21 lipca

  • 9.00-12.00 – aquapark, ul. Petrusewicza
  • 12.30-16.00 – parafia św. Augustyna, ul. Sudecka 90

22 lipca

  • 9.00-16.00 – CH Ferio Gaj