Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Dom w województwie dolnośląskim - przegląd cen

Ile trzeba mieć środków, żeby kupić dom w województwie dolnośląskim? Wszystko zależy od dokładnej lokalizacji. Ceny za metr kwadratowy nieruchomości w poszczególnych miejscowościach mogą różnić się nawet o kilka tysięcy złotych.

Najdroższe nieruchomości są we Wrocławiu

Domy na sprzedaż w województwie dolnośląskim można znaleźć przede wszystkim we Wrocławiu. Jest to największe i najgęściej zaludnione miasto w całym województwie, dlatego też dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że to właśnie tu prowadzonych jest najwięcej inwestycji deweloperskich. Oprócz domów, na rynku pierwotnym można kupić tu także mieszkania i lokale użytkowe.

Obecnie na terenie miasta prowadzona jest sprzedaż około stu inwestycji, z czego kilkanaście z nich to domy bliźniacze lub w zabudowie szeregowej. Na sprzedaż jest tu aktualnie ponad 100 nieruchomości tego typu. Ich powierzchnia mieści się w przedziale od 78 do 176 m², a liczba pokoi z reguły to 4 lub 5.

Dobrą wiadomością dla tych, którzy chcą kupić tu dom i mają własny samochód jest to, że wiele z tych nieruchomości posiada własny garaż. Innymi udogodnieniami mogą być ogrodzony teren, monitoring oraz klimatyzacja. Niestety, wraz ze standardem rośnie też cena. Za dom z garażem i klimatyzacją trzeba zapłacić nawet ponad 7000 zł/m2. To samo dotyczy nieruchomości w dobrej lokalizacji. Do najchętniej zamieszkiwanych dzielnic Wrocławia należą Krzyki. Tu za dom trzeba zapłacić często ponad 7000 zł/m2. Nieco tańsze nieruchomości można znaleźć w dzielnicy Psie Pole oraz w dzielnicy Fabryczna.

Dużo tańsze domy można kupić w Środzie Wielkopolskiej

Nie każdego stać na to, żeby kupić dom we Wrocławiu. Całe szczęście domy na sprzedaż w województwie dolnośląskim można znaleźć też w innych miejscowościach. Popularną lokalizacją jest między innymi Środa Wielkopolska. Na terenie miasta powstaje Osiedle Szmaragdowe, gdzie domy z rynku pierwotnego można kupić już od 4464 zł/m2. Trzeba przyznać, ze różnica w cenie w porównaniu do Wrocławia jest naprawdę znacząca.

Obecnie na sprzedaż są tu tylko domy w zabudowie bliźniaczej. Ponieważ w ofercie pozostało już tylko kilkanaście nieruchomości z decyzją warto się pośpieszyć. Co istotne, domy na wspomnianym osiedlu posiadają powierzchnię 98 m2, na co składają się 4 pokoje (w tym salon z aneksem kuchennym) oraz wiatrołap, hol i łazienka.

Ciekawe oferty można znaleźć też w Lubinie, Wilczycach i Domasławiu

Domy na sprzedaż w województwie dolnośląskim można znaleźć też w innych miejscowościach, w tym w Lubinie, Wilczycach, Domasławiu, Kłodzku, Radomierzycach i Siechnicach. W Lubinie można kupić nieruchomości w zabudowie szeregowej w cenie od 4339 zł/m2.

W Wilczycach domy są nieco droższe. Dla przykładu na osiedlu Małe Wilczyce dostępne są nieruchomości w cenie od 6132 zł/m2. Ich zaletą jest jednak to, że w bryle każdego domu znajduje się garaż. W Domasławiu ceny nieruchomości są dość szeroko rozpięte. Najtańsze domy można kupić tu już od 4852 zł/m2. W ramach innej inwestycji nieruchomości są dostępne z kolei w cenie od 5643 zł/m2. W Kłodzku ceny zaczynają się od 4650 zł/m2, a w Siechnicach od 4835 zł/m2.