Podsumowanie działań pn. „Trzeźwy poranek”. Blisko 1400 przebadanych kierujących i tylko jeden nietrzeźwy

Powrót
Generuj PDF
Drukuj
Powiadom

Bardzo wiele tragicznych zdarzeń drogowych jest następstwem spożycia alkoholu przez uczestników ruchu. W celu eliminowania tego typu zagrożeń, policjanci z wrocławskiej drogówki prowadzili w poniedziałek wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Pamiętajmy o tym, gdy widzimy osobę, która piła alkohol i chce prowadzić samochód lub inny dowolny pojazd, a mając świadomości ile osób ginie na drogach właśnie przez nietrzeźwych kierujących zawsze reagujmy. Możemy uratować nie tylko ich życie i zdrowie, ale również zdrowie i życie innych osób.

Policjanci z wrocławskiej drogówki prowadzili w poniedziałek wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Trzeźwy poranek”.
Mundurowi wyposażeni w alkomaty już we wczesnych godzinach porannych wyjechali na drogi stolicy Dolnego Śląska i powiatu wrocławskiego, aby rozpocząć kontrole kierujących pojazdami. Patrole wrocławskiej drogówki mogliśmy zobaczyć zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, ale też w miejscach mniej uczęszczanych, gdzie niejednokrotnie dochodzi do różnych niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu blisko 1400 kierujących. Cieszyć może fakt, iż w tak dużej grupie ujawnili tylko jednego nieodpowiedzialnego kierowcę, które zdecydował się prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości. Świadczy to o coraz większej odpowiedzialności i świadomości wśród kierujących pojazdami.

Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli widzimy osobę, która w takiej sytuacji chce jechać np. samochodem, to reagujmy – zdzwońmy na numer alarmowy 112, a jeśli możemy, to uniemożliwmy dalszą jazdę!

Pijani kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa na drogach. Jadąc po alkoholu nie myślą o tym, że mogą kogoś skrzywdzić ani o grożących im konsekwencjach prawnych. Dzięki prowadzonym cyklicznie działaniom policyjnym i zaostrzeniu prawa nietrzeźwi kierowcy są konsekwentnie eliminowani z ruchu.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu