Wrocławscy policjanci przejęli nielegalne papierosy warte ponad 2 mln zł
Wrocławscy policjanci przejęli ogromną ilość nielegalnych papierosów, ratując budżet państwa przed stratą ponad 2 milionów złotych. Akcja zakończyła się zatrzymaniem 28-letniego mężczyzny, który przewoził kontrabandę.
  1. Policjanci przejęli 1 600 000 sztuk nielegalnych papierosów.
  2. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 2 miliony złotych.
  3. 28-letni mężczyzna został zatrzymany.
  4. Przewożone papierosy nie miały polskich znaków akcyzy.

W wyniku działań funkcjonariuszy z Wydziału Narkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wspieranych przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji, doszło do zatrzymania 28-letniego mężczyzny. Mężczyzna przewoził 400 kartonów papierosów marki Marlboro, które nie posiadały polskiej akcyzy. W każdej paczce znajdowało się około 4000 sztuk papierosów.

Zatrzymanie miało miejsce w ubiegłym miesiącu, kiedy to funkcjonariusze zatrzymali busa marki Citroen Jumper. W pojeździe oprócz papierosów znaleziono także trzy pary tablic rejestracyjnych, co wskazuje na możliwe inne przestępstwa związane z tym przypadkiem.

Zabezpieczony towar, który nie trafił na rynek, został dokładnie opisany, przeliczony i zważony przez policjantów. Straty Skarbu Państwa wynikające z uszczupleń akcyzy oszacowano na ponad 2 miliony złotych. Mężczyzna, który przewoził kontrabandę, trafił do policyjnego aresztu, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

Nielegalne papierosy bez polskich znaków akcyzy stanowią poważne zagrożenie dla budżetu państwa, a także dla uczciwych przedsiębiorców. Dzięki skutecznej interwencji wrocławskich policjantów, udało się zapobiec znacznym stratom finansowym. Przypadek ten pokazuje, jak ważna jest współpraca różnych wydziałów policji w walce z przestępczością gospodarczą.


Według informacji z: KMP Wrocław